Project Description

Profesionāla mutes dobuma higiēna sevī ietver pilnu mutes dobuma tīrīšanu, gan virssmaganas, gan zemsmaganas zobakmens noņemšanu, zobu pulēšanu ar fluorīdu saturošu pastu. Procedūras laikā zobakmens noņemšanai higiēnists izmanto gan ultraskaņas aparātu, gan rokas instrumentus. Tāpat iespējama sodas strūklas izmantošana, kas dod iespēju noņemt pigmentēto aplikumu, tādējādi uzlabojot zoba toni.  Pēc procedūras higiēnists zobiem uzklāj fluorīdu saturošu gēlu vai putas, kas uzlabo zobu emaljas aizsargspējas un samazina zobu jutību. Higiēnista apmeklējums nepieciešams 2 reizes gadā, taču ja pacientam pastiprināti veidojas zobakmens, kā arī ir dažādas izņemamas (“platītes”) vai neizņemamas (kroņi, tilti, venīri u.c., arī zobu implanti) restaurācijas, ortodontiskas aparatūras, smēķētājiem, hronisku slimību pacientiem (piem., cukura diabēts) biežāk kā reizi pusgadā. Profesionālu mutes dobuma higiēnu iesaka veikt pirms zobu labošanas, lai tālāku zobu labošanu varētu veikt kvalitatīvi (smaganas neasiņotu un zobakmens un aplikums netraucētu konstatēt kariozu defektu)!

Profesionālu mutes dobuma higiēnu veic arī grūtniecības laikā. To iesaka veikt no grūtniecības 6. līdz 8. mēnesim, ja grūtniece jūtas ērti un procedūra nerada diskomfortu. Tāpat grūtniecības laikā notiek hormonālas izmaiņas, kuru rezultātā var parādīties smaganu asiņošana. Tādēļ zobu higiēna ir pat nepieciešama procedūra stāvokļa uzlabošanai. Grūtniecības laikā var palielinātes arī zobu jutīgums, tādēļ šajā laika posmā veicot zobu higiēnu, higiēnists neizmanto ultraskaņas aparātu, kas jutīgumu var pastiprināt un radīt papildus diskomfortu.

Bērniem zobu higiēnu veic no 2-3 gadu vecuma, kas atkarīgs no bērna iespējām sadarboties ar speciālistu. Procedūras laikā higiēnists apmāca bērnu un viņa vecākus pareizai zobu kopšanai, veic zobu pulēšanu ar fluorīdu saturošu pastu, lielākiem bērniem nepieciešamības gadījumā tiek noņemts arī zobakmens, procedūru nobeidz ar fluora gēla vai putu aplikāciju uz zobiem.

“Vector ” procedūra. Pacientiem, kam konstatēta periodontāla patoloģija- smaganu iekaisums, kaula zudums ap zoba sakni, zobu kustīgums ir nepieciešama ne tikai virssmaganas tīrīšana, bet arī zemsmaganas tīrīšana, kuras laikā tiek tīrīta un apstrādāta zoba saknes virsma, lai attīrītu to no dažādiem nevēlamiem mikroorganismiem. Vector procedūra ir saudzīga un nerada nekādu diskomfortu vai sāpes.