Project Description

Zobu implanti ir dabīgo zobu analogi, kas pilnībā spēj aizvietot dabīgo zobu, nodrošinot gan estētiku, gan funkciju. Zoba implants ir titāna sakausējums, ko ievieto žokļa kaulā, kam virssmaganas daļā tiek veidots mākslīga materiāla kronis, kas atveido dabīgo zobu, vai pat veselu zobu rindu.

Kā notiek zobu implantācija?

  1. Konsultācija- tās laikā tiek apskatīts pacienta mutes dobums, veikta papildus diagnostika, arī datortomogrāfijas rentgens, lai novērtētu kaulaudu stāvokli un apjomu, anatomiskās struktūras. Sastādīts ārstēšanas un tālākās protezēšanas plāns, noteiktas kopējās izmaksas.
  2. Ķirurģija- tās laikā žokļa kaulā ievieto zoba implantu. Procedūra vidēji ilgst no 1.5 līdz 2 stundām. Atkarībā no sastādītā plāna ķirurģijas daļu iespējams veikt vienlaicīgi, izraujot zobu un uzreiz aizvietojot ar zoba implantu. Sarežģītākos gadījumos nepieciešama papildus mākslīgā kaula aizvietošana, ja ir nepietiekams kaula apjoms implanta ievietošanai.
  3. Implanta dzīšanas posms- zobu implanta dzīšana ir atkarīga no dažādiem faktoriem, taču vidēji tas ilgst no 4-6 mēnešiem. Ja šajā laikā nepieciešama estētika, t.i. pacients nevar iztikt bez zoba ikdienā, tad tiek izgatavots pagaidu kronis vai pagaidu izņemama protēze.
  4. Protezēšana- kad zoba implants ir “saaudzis” ar kaulu, tālāk tiek izgatavota protēze. Atkarībā no iepriekš izveidota ārstēšanas un protezēšanas plāna, uz implanta var izgatavot kroni, vai vairāku implantu gadījumā tiek izgatavota tiltveida protēze, tāpat bezzobu gadījumā izgatavo totālu izņemamu protēzi, kur implanti ir kā papildus balsts protēzes fiksācijai.