Project Description

Ar zobu protezēšanas palīdzību var atjaunot gan zoba anatomisko formu, gan funkciju, kā arī uzlabot estētiku!

Zobu protēzes iedala divās grupās- izņemamas un neizņemamas.

Ir dažāda veida protēzes (vai sadzīvē sauktas par zobu platītēm). Šāda veida konstrukcijas lieto daļēju vai pilnīgu zobu zaudējumu gadījumā, arī traumu gadījumos un starpposmā pirms implanta protezēšanas. Tās izgatavot ir samērā ātri un vienkārši, kā arī izmaksu ziņā šāds protezēšanas veids ir vislētākais.

Dažāda materiāla zobu kroņi, tilti, venīri jeb plāksnītes, onlejas un sakņu inlejas. Šāda veida konstrukcijas izgatavot ir daudz sarežģītāk un laikietilpīgāk, līdz ar to izmaksas ir dārgākas.

Zobu kronis – šādu konstrukciju izmanto gadījumos, ja zaudēti vairāk kā puse zoba audu. Kroņus izgatavo no dažāda veida materiāliem, to pielietošana ir atkarīga gan no zoba atrašanās vietas mutes dobumā, gan estētisku apsvērumu dēļ. Visbiežāk izgatavo metālkeramikas, stikla keramikas un cirkonija kroņus.


Tilti – konstrukciju izmanto, ja zaudēts vismaz viens zobs, un zaudētā zoba blakus stāvošie zobi var kalpot par balsta zobiem. Šādu protezēšanas veidu iesakām izmantot 1-3 zobu zaudējuma gadījumā, taču ne vairāk, lai nepārslogotu balsta zobus! Tāpat kā kroņu gadījumā, tiltus visbiežāk izgatavo no metālkeramikas un cirkonija.


Venīri jeb zobu plāksnītes – viens no estētiskās protezēšanas veidiem, ja pacients vēlas uzlabot zoba formu, krāsu, slēgt spraugas starp zobiem.


Inlejas – šādu protezēšanas veidu pielieto, kad zobs zaudējis lielāko daļu kroņa audu. Saknes inleju cementē zoba saknes dalā, un pēc tam tā kalpo par balstu kronim. Saknes inleju izgatavo no metāla vai estētisku apsvērumu dēļ no cirkonija.


“Nakts kape” – nepieciešama, lai pasargātu zobus no pastiprinātas nodilšanas. Šādu nodilšanu apzīmē ar terminu “bruksisms”- zobu griešana. Visbiežāk tas notiek nakts laikā, kad cilvēks guļ un nekontrolē, ko dara, bet nereti to novēro arī dienas laikā pie dažādām saspringtām situācijām. Kape tiek izgatavota katram pacientam individuāli no gumijai līdzīga materiāla.


Mūsu zobārstniecība sadarbojas ar Latvijas vadošajām zobu tehniskajām laboratorijām, kuras garantē augstu kvalitāti un estētisko rezultātu. Tāpat mūsu speciālisti regulāri papildina zināšanas tieši šajā zobārstniecības nozarē un cenšas visjaunākās protezēšanas iespējas piedāvāt mūsu praksē!